Команда кафедри фізичної терапії та ерготерапії поділилась досвідом на Міжнародному форумі реабілітації
37На долю кожного з нас випало жити у важкі часи війни, коли щодня ми зазнаємо страшних втрат. Але ці часи формують нашу націю і ми будуємо власний щит незламності. Тож опинившись у вирі страшних історичних подій усі наші сили спрямовані на боротьбу та стійкість. Саме тому спільні зусилля і добре злагоджена командна праця дають помітні результати. Свідченням того, що сучасна реабілітація в Україні перебуває на вершині стрімкого розвитку, який має підтримку вітчизняної та світової спільноти, став Міжнародний форум реабілітації, який відбувся у Львові минулого тижня, та, тривав три дні з 11 до 13 квітня. В рамках форуму відбулось відкриття Центру НЕЗЛАМНІ (Unbroken Ukraine), метою якого є лікування, протезування та реабілітація українців в Україні. Програма Міжнародного форуму реабілітації складалась з двох блоків: форуму, на якому відбулися публічні інтерв’ю та панельні дискусії, лекторію, де провели серії лекцій для медичних працівників.
Впродовж трьох днів команда кафедри «Фізична терапія та ерготерапія УКУ» брала участь у всіх активностях. З доповідями на форумі виступили Віра Рокошевська, завідувачка кафедри фізичної терапії та ерготерапії УКУ, Олег Білянський, керівник магістерської програми «Фізична терапія та ерготерапія УКУ» та Ярина Колісник, доцентка кафедри фізичної терапії та ерготерапії УКУ.
Окрім викладачів, на форум як доповідачі та слухачі завітали випускники та студенти магістерської програми з фізичної терапії та ерготерапії УКУ.
11 квітня у рамках лекторію відбулась серія лекцій на тему: «Реабілітація воєнної травми: Досвід практиків», модератором цього дня став Олег Білянський, керівник магістерської програми «Фізична терапія та ерготерапія УКУ». Під час презентацій та лекцій пан Олег поділився власним досвідом та напрацюваннями, які впроваджені та функціонують в Лікарні Святого Пантелеймона, Першого медичного об’єднання Львова. Окрім власної доповіді Олег Білянський представляв та супроводжував усіх спікерів, які завітали на лекторій із цікавими доповідями, презентаціями, які були наповнені глибокими знаннями та практичним досвідом від лікарів фізичної реабілітаційної медицини, фізичних терапевтів та ерготерапевтів.
Під час лекторію для лікарів від кафедри фізичної терапії та ерготерапії представлена доповідь «Концепція освітніх програм підготовки фізичних терапевтів та ерготерапевтів у закладах вищої освіти», підготовлена завідувачкою кафедри Вірою Рокошевською та доценткою кафедри Яриною Колісник. У доповіді пані Віра презентувала освітню програму магістерського рівня, розповіла про те, який внесок у розвиток цієї програми зробили партнери та стейкхолдери, загалом уся професійна спільнота фізичних терапевтів та ерготерапевтів. Віра Рокошевська наголосила на тому, що важливою складовою в підготовці фахівців є клінічне навчання. «Хочу підкреслити, що клінічне навчання є дуже важливим для формування якісного фахівця у сфері реабілітації. Завдяки такому навчанню відбувається формування компетенцій та професійних навиків у студентів, які здобувають освіту магістерського рівня з фізичної терапії та ерготерапії», – наголосила Віра Рокошевська.
13 квітня відбулась пленарна дискусія в якій взяли участь Віра Рокошевська та Ярина Колісник, під час якої колеги розповіли про виклики та досвід навчання фізичних терапевтів та ерготерапевтів, поділились досягненнями. Ярина Колісник розповіла про особливості навчання та цікаві пропозиції від кафедри фізичної терапії та ерготерапії УКУ.
«Ми пропонуємо вступникам на нашу навчальну програму поєднання академічного та практичного середовища, недекларативну студентоцентрованість, інноваційний підхід в реалізації освітньої програми, ціннісне середовище університету, якісне забезпечення освітнього процесу. Ми гордимося тим, що кожен наш випускник забезпечений місцем праці», – зазначила Ярина Колісник.
Після такої значущої та неймовірно насиченої події викладачі та студенти кафедри впевнились у тому, що вектор розвитку наших освітніх продуктів є актуальним і зможе забезпечити той рівень компетенцій майбутнім фахівцям, який є на часі в Україні. Адже маємо надійну підтримку від досвідчених українських фізичних терапевтів, ерготерапевтів та кращих міжнародних інституцій в сфері реабілітації.