Комплексна реабілітація осіб постраждалих від воєнних дій
216Спільною працею студенти та викладачі факультету наук про здоров’я допомагають пацієнтам, які постраждали у війні, повертатись до нормального життя.
На базі відділення фізичної реабілітації, відокремленого підрозділу «Лікарня Святого Пантелеймона», Першого територіального медичного об’єднання Львова з листопада 2022 року, реалізовується проєкт «Комплексна реабілітація осіб, постраждалих від воєнних дій».
До роботи в даному проєкті залучені десятеро студентів магістерських програм «Фізична терапія та ерготерапія», «Клінічна психологія з основами когнітивно-поведінкової терапії» та троє студентів бакалаврської програми «Соціальна робота». Супервізорами є викладачі зазначених навчальних програм, священник, лікар-невролог, керівниця та працівники відділення фізичної реабілітації, які супроводжують студентів у роботі з пацієнтами. Загалом команда об’єднала 23 фахівців, які спільно працюють та допомагають пацієнтам комплексно відновлюватись після травм. Проєкт розрахований на три місяці та має на меті охопити 60 пацієнтів, які потребують комплексного реабілітаційного підходу.
Координатор проєкту Марія Захарчишин, зазначає, що злагоджена робота команди дає добрі результати. Адже у відділенні перебувають пацієнти з різними травмами та різного віку і до кожного потрібно знаходити індивідуальний підхід. Саме командна робота фахівців фізичних терапевтів і ерготерапевтів, психологів та фахівців із соціальної роботи спрямована на комплексну реабілітацію пацієнтів. Фахівці із соціальної роботи допомагають людям, консультують щодо порядку оформлення та отримання пільг і виплат, фізичні терапевти та ерготерапевти – відновити фізичну активність, психологи – віднаходити життєвий баланс, побороти проблеми з беззсоням та тривожністю. Завдяки такому міждисциплінарному підходу пацієнти отримують максимально можливу та ефективну допомогу, а фахівці – підтримку колег та добрі результати, які є стимулом продовжувати роботу і допомагати людям, які постраждали у війні.