Спільна ініціатива Благодійного фонду Smart Medical Aid та Центру розвитку громадського здоров’я УКУ
121Є знання і вміння, якими потрібно володіти, але ідеально, щоб не було в житті ситуацій, коли їх слід застосувати на практиці. Ви напевно подумали: «Що ж це за ситуації?» А тепер змоделюємо випадок: ви гуляєте в сквері з друзями і раптом бачите, що на доріжці чи на лавці лежить людина. Коли ви підходите ближче, то розумієте, що вона не реагує на запитання чи все з нею гаразд. Або ви в громадському просторі і комусь із людей, що поряд з вами, стало зле, людина знепритомніла… Такі ситуації можуть бути, і ми не застраховані від них. Найгірше – бути німим свідком, коли не знаєш, як слід вчинити.
Статистика, яка оперує виключно мовою цифр, стверджує, що серцево-судинні захворювання посідають перше місце у рейтингу смертності серед українців. Вчасна фахова допомога таким пацієнтам є вирішальною, але не отримавши її у перші хвилини, люди помирають ще до приїзду швидкої. Як правило, лише невеликий відсоток населення має навички Базової Підтримки Життя BLS (Basic Life Support). Тому в УКУ діє спільна ініціатива Благодійного фонду Smart Medical Aid та Центру розвитку громадського здоров’я УКУ – навчити студентів, викладачів та усіх працівників спільноти навичкам базової підтримки життя та надання першої домедичної допомоги. Всі охочі можуть зареєструватись та пройти навчання, яке розраховане на три години тренувань практичних навичок надання домедичної допомоги та інструктажу з використання дефібрилятора.
Слід зазначити, що навчальні корпуси УКУ обладнанні дефібриляторами, які були придбані завдяки партнерству зі Smart Medical Aid.
«У великих організаціях поширена така практика, що всі працівники повинні знати і вміти як надавати першу домедичну допомогу. Університет – це велика спільнота, наші викладачі, працівники і студенти взаємодіють з великою кількістю людей. Тому знання з базової підтримки життя є надзвичайно важливими. Якщо ж зважати на те, що ми живемо в часі війни та усі зараз більш стресовані, то нам потрібно оволодіти навичками домедичної допомоги на дуже високому рівні, коли ми будемо впевнені в алгоритмі дій, які допомагають врятувати життя. В силу того, що ці навички потрібно оновлювати, для нас важливо щоб кожен працівник щороку проходив навчання з базової підтримки життя. Адже найвищою цінністю є життя людини,» – розповіла Христина Цар, заступниця керівника відділу управління персоналом УКУ.
26 грудня 2022 року тренери Smart Medical Aid та Діана Савка, керівниця Центру розвитку громадського здоров’я провели короткий тренінг з базової підтримки життя для ректорату УКУ.
«В житті можуть бути різні ситуації і ми маємо бути готовими діяти. Щоб допомогти врятувати життя людини, потрібно зробити найголовніше: по-перше – не розгубитися, по друге – не нашкодити. Насправді, немає нічого суперскладного в наданні домедичної допомоги, кожен може допомогти, потрібно розуміти, що і як слід робити. Це все питання навичок, відпрацьованих технік, і тому потрібно тренуватись,» – зазначає Дмитро Шеренговський, проректор з академічних питань.
Центр розвитку громадського здоров‘я УКУ спільно з тренерами SMART Medical Aid запрошують на навчання з надання домедичної допомоги і базової підтримки життя BLS (basic life support). Перший крок реєстрація, а далі ви отримаєте повідомлення про локацію дату і час. Чекаємо на вас.